Кот д`Ивоар елиминира шампиона на Африка Сенегал след дузпи в осминафинална драма от турнира, който гледате в каналите на MAX Sport.

Домакинът на надпреварата губеше в резултата до 86-ата минута, когато получи дузпа и Франк Кесие реализира за 1:1. Хабиб Диало бе дал аванс на шампионите още в 4-ата минута след асистенция на Садио Мане. Видяхте спектакъла по MAX Sport 1 HD.

Сенегал изпусна да реши мача далеч преди изравнителното попадение на Кесие, а след това в продълженията и двата отбора можеха да стигнат до победата.

При дузпите Муса Ниакате направи фаталния пропуск, докато и петимата изпълнители за Кот д`Ивоар бяха точни - 5:4.

На четвъртфинал домакините на турнира ще играят с победителя от мача Мали - Буркина Фасо, който е във вторник (19:00 ч по MAX Sport 1 HD).