Нант спечели Купата на Франция за четвърти път в историята си и след прекъсване от над 20 години. “Канарчетата” надвиха Ница с 1:0 във финалния мач на надпреварта, който гледахте на живо по MAX Sport 2 HD.

За последно тимът бе ликувал в турнира през 2000 година, а последното отличие в клубната витрина бе титлата от Лига 1 от 2001 година.

Людовик Блас осигури отличието на своя отбор, реализирайки дузпа в 47-ата минута на мача.

С днешната загуба пък Ница може и да се окаже без виза за евротурнирите. За последно отборът от Лазурния бряг бе играл финал на тази надпревара през 1997 година.

Около 80 000 души на “Стад дьо Франс” изгледаха триумфа на Нант, като около две трети от привържениците по трибуните подкрепяха именно бретанския отбор. Президентът на страната Еманюел Макрон не пропусна събитието, като откри мача и после награди победителите. А мачът ще се запомни и като първият финал, ръководен от жена - Стефани Фрапар.