Удивителна драма короняса ФК Лос Анджелис за първи път като шампион на Мейджър лигата, след като 130 минути не стигнаха да разделят тима и Филаделфия Юниън в невероятен финал.

Двата отбора направиха 2:2 в редовното време след късни голове, а продълженията завършиха 3:3, след като Гарет Бейл се извиси в осмата минута на добавените към 30-те, за да изравни.

Видяхте цялото това шоу по MAX Sport 1 HD, а то не бе свършило с гола на уелсеца. Защото дойдоха дузпите.

Хронологично - Ел Ей поведе с гол на Кевин Акоста преди почивката, но в средата на второто полувреме Даниел Каздак изравни.

В 83-ата минути Мурильо мислеше, че е спечелил купата за домакините, но Филаделфия се вдигна и веднага върна гола - Джак Елиът изравни за 2:2 в 85-ата.

В продълженията вратарят Макс Крепо бе изгонен и калифорнийският отбор остана с 10 души, а заради прекъсването около ситуацията бяха назначени 9 добавени минути.

В четвъртата Елиът направи 2:3, но в осмата Бейл скочи над него и заби за 3:3 с глава.

При дузпите първи пропуснаха домакините от Ел Ей, а унгарецът Даниел Каздак се подхлъзна и изпусна за Фили в отговор, за да е пълен трилърът. Нататък резервният вратар Джош Макарти спаси два удара на гостите, а Буанга, Холингсхед и Илие Санчес вкараха за Лос Анджелис, за да донесат трофея.

Снимка: Getty Images