Атлетико (Мадрид) изкова ценен и драматичен успех в сърцето на Каталуня.

В мач, който гледахте по MAX Sport 4 HD, "дюшекчиите" победиха Жирона с минималното 1:0.

Успехът бе втори пореден и четвърти в последните пет мача за тима на Атлетико, който не е губил в Ла Лига от девет мача насам.

По този начин момчетата на Симеоне се бетонираха на третото място с 48 точки, три пред Реал Сосиедад и шест пред петия Бетис.

Ключовият момент в тази среща с положения и пред двете врати - повечето пред тази на домакините, дойде секунди след изтичането на редовните 90 минути.

Алваро Мората се превърна в герой за тима си, когато изскочи пред голлинията, за да довкара отклонената след корнер топка.

В първия момент реферът отмени попадението заради засада, но преразглеждането с ВАР показа, че такава няма и голът бе зачетен, а това означаваше победа с 1:0 за Атлетико.