Макаби (Хайфа) се класира за груповата фаза на Шампионска лига след изключителна драма, която съпреживяхте по MAX Sport 4 HD.

В нея израелският първенец завърши наравно 2:2 с Цървена Звезда, като по този начин с общ резултат от 5:4 се класира в групите на най-силния клубен турнир.

Драмата пред пълните трибуни на "Райко Митич" в Белград бе пълна, защото до 90-ата минута Звезда водеше с 2:1 и мачът изглеждаше, че отива в продължения.

Тогава обаче влезлият от резервната скамейка нападател - Милан Павков, по много нелеп начин опита да изчисти центриране от фаул и прати топката в собствената си врата. Куриозен автогол, който смълча трибуните и прати Макаби (Хайфа) напред в турнира. Израелците ще запишат трети влизане в групите на Шампионската лига.

А цялата вечер стартира перфектно за Звезда, защото голове на Пешич и Иванич изведоха сърбите напред, преди с доза шанс Макаби да намали.

Това се случи в края на първата част, когато първо Хазиза изпусна дузпа, а секунди по-късно Макаби отнови си открадна топката, за да може далечният шут на Сундгрен да се превърне в гол.

И когата през втората част изглеждаше, че всичко ще се решава в продължения или евентуални дузпи, дойде нелепият автогол на Павков, разплакал "червено-бялата" част на Белград.

В друг мач от вечерта, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD, Бенфика победи Динамо (Киев) с 3:0 и така с общ резултат от 5:0 също намери място в групите на Шампионска лига. За "орлите" това ще бъде 17-то участие в груповата фаза на надпреварата.

Там ще бъде и отборът на Виктория (Пилзен), който на свой терен обърна Карабах, побеждавайки го с 2:1 в среща, която гледахте по MAX Sport 2 HD.

Така след 0:0 в първата среща, чешкият шампион също намери място сред най-добрите на континента - общо за четвърти път в своята история.