Милан победи драматично Лацио с 2:1 на "Стадио Олимпико" в мач от 34-ия кръг на италианската серия "А", който беше излъчен пряко по MAX Sport 3 HD.

"Росонерите" стигнаха до успеха с късен гол на Сандро Тонали в 92-ата минута, след като преди това Чиро Имбоиле откри за домакините в началото, а Оливие Жиру изравни на старта на втората част.

Така Милан си върна първото място в класирането със 74 точки, като отново има с две повече спрямо Интер, който е с мач по-малко. Наполи остава с 67 след изненадваща загуба от Емполи, а Лацио е шести с 56.

Лацио поведе още в четвъртата минута след удар от близка дистнация на Чиро Имобиле след асистенция на Сергей Милинкович-Савич.

До края на полувремето Рафаел Леао бе най-опасният играч на гостите, но ударите, които отправи, бяха твърде слаби. Освен това пряк свободен удар на Тео Ернандес бе спасен от Стракоша.

Милан сякаш заслужено изравни резултата в 50-ата минута. Рафаел Леао проби до аутлинията и върна за Оливие Жиру, който се хвърли на плонж и отклони за 1:1, като прекъсна серия от шест поредни мача без свое попадение.

Оттам нататък "росонерите" се втурнаха да търсят победата, но направиха много пропуски. Удар на Жуниор Месиас мина на сантиметри от вратата, а такъв на Леао бе спасен от Стракоша.

Лацио обаче се прибра твърде много и сякаш играеше за равенство. Съжали, защото в 92-ата минута Анте Ребич центрира и след лошо изчистване Златан Ибрахимович асистира за Тонали, който добута топката от близка дистанция.

В друг мач от днес също по драматичен начин Дженоа победи Каляри с 1:0 в домакинство. Точен бе Милан Бадел в 89-ата минута след голямо разбъркване в наказателното поле.

Така Дженоа събра актив от 25 точки и се намира на 19-ата позиция и вече е само на три пункта от спасителния бряг, който започва от 17-ото място на днешния съперник.