Хърватският Динамо (Загреб) успя да удържи Бетис и противно на предварителните очаквания, да изхвърли андалусийците от Европа. Треньор на загребчани е бившият футболист на ЦСКА Сергей Якирович.

Двата тима завърши наравно 1:1 в мач от Лигата на конференциите, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD, като след успеха си с 1:0 преди седмица в Испания, Динамо продължи напред към осминафиналите.

Бетис успя да открие с ефектен гол на Седрик Бакамбу, който в 38-ата минута отклони топката във вратата на Динамо с пета.

По този начин общият резултат бе изравнен, но Динамо не се даде и през втората част отново успя да си върне аванса от двата мача.

В 59-ата минута Арбер Ходжа центрира успоредно на голлинията, където Такуро Канеко от няколко метра се разписа в празната врата за 1:1.

Това се оказа и крайният резултат, а Динамо продължи към осминафиналите в турнира.

Там за съжаление няма да бъде родният Лудогорец, който загуби с 0:1 от Сервет и отпадна от турнира.