Уест Хям и Лион завършиха наравно на Олимпийския стадион в Лондон в първи мач от четвъртфиналите в Лига Европа. Можехте да го наблюдавате пряко по MAX Sport 4 HD.

"Чуковете" играха цяло второ полувреме с човек по-малко, но водени от страстните си фенове не загубиха срещата и имат всички шансове да излязат като крайни победители. Същото важи и за Лион, но това ще е тимът, който ще съжалява повече, защото не се възползва от численото предимство.

През първата част най-чистият шанс се откри пред домакините, когато Саид Бенрама получи и напредна, но последвалият му удар бе спасен от вратаря Антони Лопес.

Ключовият момент дойде в продължението на полувремето, когато Муса Дембеле бе изведен прекрасно зад защитата и Аарън Кресуел го застигна и събори. Френският нападател пресили падането си, но на повторението се видя, че английският защитник слага ръка на рамото му. Съдията бе категоричен и изгони Кресуел с директен червен картон.

В 52-ата минута "чуковете" поведоха, въпреки че бяха с десетима на терена. Опитният централен защитник Джером Боатенг на два пъти направи грешка, като първо подари топката на Джаред Боуен, а след това направи шпагат, с който прати топката зад вратаря си. Попадението бе за Боуен, който иначе изигра тихо първо полувреме.

Лион трябваше да отговори и го направи в 66-ата минута. Резервата Тете получи от дясно и прати прострелно центриране, при което Райън Федерикс опита да се намеси, но по този начин направи топката перфектна за Тангуй Ндомбеле и играещият под наем от Тотнъм халф вкара за 1:1.

До края на мача фенове на Уест Хям опитаха да си го направят още по-интересен. На два пъти привърженици нахлуваха на терена и това донякъде помогна, защото Лион не успя да създаде опасности за пълен обрат.