Милан победи Сампдория с 2:1 на "Луиджи Ферарис" в последния съботен мач от шестия кръг на италианската Серия "А", който беше предаван на живо по MAX Sport 3 HD.

"Росонерите" играха с човек по-малко цяло второ полувреме, но стигнаха до триумфа с гол от дузпа на Оливие Жиру, като по този начин продължават да са непобедени в шампионата. Вече имат 14 точки, като са изравнени с лидера Наполи, но с по-лоша голова разлика. Сампдория продължава да е без успех от началото на сезона и да се намира на незавидната 18-а позиция с две точки.

Интер открадна точките от Торино в голям мач на Ханданович

"Росонерите" си помогнаха с гол още в шестата минута след много добра работа на Рафаел Леао, който се намира в супер форма. Преодоля няколко бранителя и след това топката стигна до Жуниор Месиас, който от близка дистанция с удар по земя откри сметката си за за сезона.

В 11-ата минтуа Филип Джуричич бе близо до гол за Самп, но техничният му удар срещна горната греда.

В края на първото полувреме Оливие Жиру получи пас и стреля веднага, за да последва супер спасяване на вратаря Емил Аудеро. Милан имаше и друг повод да съжалява, тъй като гол на новото попълнение Чарлс де Кателаре беше отменено след дълго гледане с ВАР.

Новините за "росонерите" се влошиха в началото на второто полувреме, когато Рафаел Леао беше изгонен, след като при опит за задна ножица ритна в главата Алекс Ферари. Нападателят заслужено получи втори жълт картон.

"Моряците" се възползваха от численото предимство и изравниха резултата в 57-ата минута. Томазо Аугело центрира от левия фланг и на близката греда Джуричич засече с глава и вкара първи гол след трансфера си от Сасуоло.

Милан с човек по-малко се втурна напред в търсене на победата. Удар на Тео Ернандес беше спасен, а Жиру стреля покрай вратата с глава в 64-ата минута. При ситуацията имаше игра с ръка и съдията отсъди дузпа след гледане с ВАР. От бялата точка самият Жиру бе точен и донесе победата на своите, като за първи път през сезона вкара при гостуване.