Колорадо Рапидс затвърди реномето си на един от най-добрите гости в Западната конференция на МЛС, след като спечели гостуването си на Минесота Юнайтед, макар да изостана в резултата след по-малко от десет минути игра. Проблемите за гостите не спряха дотук, защото в началото на второто полувреме те останаха и в намален състав, но въпреки това спечелиха с 3:1 в Сейнт Пол.

Maчът бе излъчен по MAX Sport 4 HD.

Още в осмата минута французинът Адриен Ону откри резултата с петия си гол за сезона. Това стана факт след изстрел, който мина между краката на двама защитници на Рапидс, за да влети в ъгъла на вратата.

В 57-ата минута Ону пак бе в центъра на събитията, след като бе фаулиран от Дани Уилсън, който получи директен червен картон за събарянето на откъсващия се сам срещу вратаря съперник.

Резервата Майкъл Бариос обаче сякаш възкреси отбора на Колорадо, който спечели дузпа за своя тим. Тя бе отсъдена след консултация с ВАР, а от 11 метра Коул Басет изравни резултата с безкомпромисно изпълнение за 1:1 в 73-ата минута. Десет минути по-късно Бариос се пласира идеално между двама защитници на Минесота, за да отбележи за 2:1, а в продължението направи и асистенция, намирайки Лукас Естевес с глава, а за него остана единствено да вкара на празна врата за 3:1.

Рапидс са трети в Западната конференция с 51 точки - само на една от втория Спортинг Канзас Сити и на пет пред четвъртия Портланд Тимбърс.