Хамарби и Хакен не се победиха в дербито на кръга в шведската елитна дивизия - Алсвенскан. Двата тима си вкараха по два пъти за 2:2 и продължават да бъдат разделени от три точки в класирането на първенството.

Срещата гледахте по MAX Sport 1 HD.

Хакен остава лидер с 24 точки, колкото има и вторият - АИК, а Хамарби е на четвърта позиция с 21, колкото има и третият в подреждането Юргорден.

И четирите гола дойдоха след почивката. Първо гостите откриха резултата чрез Александър Еремеев в 58-ата минута, а само три по-късно Микел Ригар добави втори гол на сметката на гостите, които сякаш протягаха ръце към победата.

В последните 10 минути на мача обаче Хамарби намери сили да измъкне равенството от съперника. В 82-ата минута Стив върна надеждата на домакините за 1:2, а две минути преди края на редовното време Бьорн Паулсен отбеляза изравнителното попадение с цената на точка.