Канада ще играе на полуфинал на Копа Америка след 4:3 с дузпи над Венецуела (1:1 в редовното време). Видяхте втория четвъртфинал от турнира по MAX Sport 3 HD.

Джейкъб Шафелбърг даде аванс на канадците в 13-а минута, но Саломон Рондон вкара страхотен гол с прехвърлящ удар в 64-ата и изравни. Канада имаше положения да спечели мача в 90-те минути, не успя, и се стигна до дузпи.

А там бе карнавал на пропуски.

Ерера изпусна за венецуелците, но Милър веднага не успя за канадците. Саварино също не вкара, но Юстакио не бе точен за "кленовите листа" и отново имаше паритет. А след пропуска на Уилкер Анхел, прошка нямаше - Исмаел Коне се засили и вкара спокойно, за да прати напред Канада с 4:3.

Дебютантите на Копа Америка ще се изправят в сряда сутринта срещу Аржентина (03:00 часа), срещу която играха и в двубоя на откриването (0:2).

Другата полуфинална двойка тепърва ще се разбира, тъй като в неделя сутринта са четвъртфиналите номер 3 и 4. Програмата:

01:00 ч Колумбия - Панама

04:00 ч Уругвай - Бразилия.

Всички мачове от Копа Америка можете да гледате пряко по MAX Sport 3 HD.