Дани Карвахал се превърна в неочаквания герой за Реал Мадрид в гостуването на Реал Бетис в Севиля.

Кралския клуб спечели мача с 1:0, а именно десният краен бранител Карвахал вкара така ценния гол.

В 61-ата минута на мача той завърши блестяща контраатака на своя тим, като с хубав удар от въздуха превърна центрирането на Карим Бензема в гол.

Така макар и временно, Реал оглави таблицата в Ла Лига със своите 7 точки от три мача.

Един от претендентите за челните места - Севиля, допусна първа издънка в шампионата. След две впечатляващи като игра победи, андалусийците направиха 1:1 в гостуването си на Ейбар. Така севилци също имат 7 точко подобно на Реал, но са с по-лоша голова разлика.

Две минимални победи постигнаха и двата големи баски клуба в Ла Лига. Атетик Билбао надви Селта Виго с 1:0, с гол на звездата си Иняки Уилямс.

Също с 1:0 мача си спечели Реал Сосиедад, който надви Леванте, а герой в мача се оказа Андер Баренечеа, разписал се в 42-ата минута.