Сампдория победи Емполи като гост с класическото 3:0 в четвъртия кръг на Серия "А" и завоюва първия си успех от началото на сезона.

В герой за гостите се превърна Франческо Капуто, който отбеляза две попадения на един от бившите си отбори.

Така Сампдория събра пет точки и се изкачи до 11-ата позиция, докато Емполи е 15-и с три точки. Днешните домакините остават само с един успех, макар и той да дойде срещу Ювентус.

В 31-ата минута Капуто откри резултата след асистенция на Антонио Кандрева, пращайки топката под плонжа на вратаря.

Нападателят вкара втория си гол в 52-ата минута, когато получи топката Бартош Березински и финтира бранител преди да стреля точно отново - 2:0.

Класическият резултат оформи Кандрева в 70-ата минута. Бившият играч на Интер отбеляза с много красиво фалцово изпълнение.