Атлетико Паранаензе не успя да победи у дома аржентинския Естудиантес - 0:0, в първи четвъртфинал от Копа Либертадорес.

Гледахте мача по MAX Sport 4 HD.

Петият представител на Бразилия сред осемте най-добри тима в Южна Америка имаше достатъчно ситуации да отбележи, а и успя да го направи в средата на второто полувреме, но голът бе отменен за засада след намеса на ВАР.

Гостите, напълно според традициите на аржентинския клубен футбол, играха мъдро на контраатака и в края имаха златен шанс да вкарат - Матео Пелегрино стреля встрани от добра позиция.

Така на реванша след седмица аржентинците стават фаворит, ако изобщо в този турнир някой може нещо да предвиди...

Шампионът се спаси в добавеното време на лудо бразилско дерби в Либертадорес

Всички четвъртфинали в Копа Либертадорес, първи мачове:

Коринтианс (Бразилия) - Фламенго (Бразилия) 0:2

Велес (Аржентина) - Тайерес (Аржентина) 3:2

Атлетико Минейро (Бразилия) - Палмейрас (Бразилия) 2:2

Атлетико Паранаензе (Бразилия) - Естудиантес (Аржентина) 0:0.

След двете нощи на зрелища в сряда и четвъртък, явно бе време на нулево затваряне на кръга от мачове. В Копа Судамерикана също се изигра последната среща от първите четвъртфинали, а вие я видяхте по MAX Sport 4 HD.

В прекрасния Арекуипа, перуански град в Андите, части от който са защитени като световно културно наследство от ЮНЕСКО, дори еуфорията не помогна на местния Мелгар срещу Интернасионал от Бразилия - 0:0.

За първи път в 107-годишната си история "червено-черните" играят елиминации на континентален турнир, а сега са изправени пред колосалното предизвикателство да идат в Порту Алегри и да победят като гост далеч по-титулувания и опитен Интер. На 2300 метра надморска височина бразилците страдаха в големи периоди от мача, но удържаха положението и са фаворит за реванша.