Челси завърши пресезонните си контроли с победа, след двата разочароващи резултата в края на американското турне на тима.

В последната си проверка лондочани победиха Удинезе с 3:1 в мач, който беше излъчен на живо по MAX Sport 4 HD.

"Сините" изиграха силен двубой на "Фриули", с много интересни моменти в атака, три попадения и още куп пропуски.

Нголо Канте с хубав удар с левия крак успя да открие резултата в 20-ата минута, преди новото попълнение Рахим Стърлинг да удвои по леко комичен начин.

Ударът на английския национал бе спасен от вратаря, но топката се върна към Стърлинг, удари се в крака му и влезе във вратата за 2:0. Това беше и първо негово попадения за новия му тим.

Една от малкото смислени контраатаки на Удинезе доведе до гол на Жерар Делофеу, а многото промени в състава на Челси през втората част се отразиха на играта.

Все пак лондончани направиха още няколко пропуска, а в последната минута Мейсън Маунт оформи крайното 3:1. Сезонът във Висшата лига за "сините" стартира на 6-ти август с гостуване на Евертън.