Челси тръгна с победа към защита на титлата си в Шампионската лига, но не беше лесно. Руският шампион Зенит не се даде лесно в Лондон, като домакините все пак измъкнаха 1:0 с гол на Ромелу Лукаку в 69-ата минута.

Стомилионният белгийски нападател вкара с глава след центриране на Сесар Аспиликуета.

Челси изстрада победата и записа първи три точки в група H, която се очаква да премине без особени проблеми. Но в другия мач от карето Ювентус бе далеч по-убедителен при гостуването на Малмьо.

Шведският тим познаваме отлично и у нас, защото той бе съперникът, елиминирал в плейофа преди груповата фаза българския Лудогорец.

Юве спечели в Швеция с 3:0, като и трите попадения паднаха още през първото полувреме. Алекс Сандро откри, а в последните секунди преди почивката Пауло Дибала и Алваро Мората решиха всичко и нокаутираха шведите.

Виляреал и Аталанта направиха зрелищно 2:2 в група F. Ремо Фройлер и Робин Госенс вкараха за гостите, Ману Тригерос и Грьоневелд отвърнаха с попадения за домакините.

В тази група бе голямата изненада на деня, дошла в ранните мачове. Тогава Манчестър Юнайтед загуби при гостуването на Йънг Бойс с 1:2.

В група G Лил имаше голямо превъзходство, но не успя да пречупи Волфсбург - 0:0. Гостите играха в последния половин час с 10 души след червен картон на Джон Брукс.

В другия мач от групата, игран по-рано днес, Севиля и Залцбург също не се победиха (1:1).

Гледайте мачовете от Шампионската лига в каналите на MAX Sport.