Челси вкара общо четири пъти на Борусия (Дортмунд), но само два от головете бяха редовни, като това все пак бе достатъчно за победа с 2:0 във втория осминафинален мач между тези два тима в Шампионската лига, който гледахте на живо по MAX Sport 3 HD.

По този начин "сините" превъзмогнаха поражението с 0:1 в първия мач в Германия и продължават напред към четвъртфиналите на надпреварата.

Съвсем в реда на очакванията, двата отбора предложиха на феновете мач на много високо темпо. Домакините излязоха със стартов състав със средна възраст 25 години и 255 дни - втората най-млада единадесеторка в клубната история в елиминационен мач от Шампионската лига.

Контузия на Брандт още в петата минута наруши плановете на Един Терзич, а в игра вместо него влезе Рейна.

Първите по-добри възможности бяха на сметката на англичаните, които атакуваха здраво още от първата минута, а десетина минути преди края на полувремето стигнаха до гол, но той не бе зачетен заради засада на Рахийм Стърлинг. Попадението иначе бе доста красиво и бе дело на Кай Хаверц, който прати топката точно под гредата.

Стърлинг обаче не сбърка в предпоследната минута на първата част, когато първо комично не намери топката, но бързо се окопити и с десния крак я прати неспасяемо в мрежата за 1:0.

Преломната точка дойде в 48-ата минута, когато Мариус Волф игра с ръка в собственото си наказателно поле, а консултация с ВАР доведе до дузпа.

Която първоначално бе пропусната от Кай Хаверц, но Дани Макели отреди повторно изпълнение заради множество нахлули предварително играчи. Хаверц стреля в същия ъгъл, в който нацели греда секунди преди това, но този път бе безупречен за 2:0.

Четвърт час преди края Стърлинг асистира на Конър Галахър за още един гол, но отново бе в засада и попадението на резервата не бе зачетено.