Актуалният носител на трофея в Шампионската лига Челси показа безкомпромисна игра срещу Ювентус и влетя в осминафиналите на турнира след разгромен успех с 4:0 срещу италианския си съперник. На “Стамфорд Бридж” в английската столица “сините” сториха нещо, което досега не се бе случвало в клубната история, а именно, че трима различни английски играчи се разписаха в един и същ двубой.

Дербито за върха в група H наблюдавахте на живо по MAX Sport 3 HD.

Трево Чалоба ще помни дълго първия си мач като титуляр в Шампионската лига, защото освен мястото си в стартовите 11, записа и гол, откривайки резултата в 25-ата минута след асистенция на колегата си в защита Антонио Рюдигер. Това бе и единственият гол през първото полувреме.

Рийс Джеймс удвои в 56-ата минута, когато с шут в далечния ъгъл вкара на Войчех Шчесни, като в случая вина имат и защитниците на гостите, които забравиха за него при центриране в наказателното поле.

Калъм Хъдсън-Одой вкара третото английско попадение за шампионите - в 58-ата минута, когато направи резултата класически, а Тимо Вернер се разписа в последните секунди на мача за 4:0.

След пет изиграни мача и двата отбора са с по 12 точки, но Челси е начело на група H заради по-добрите си показатели.

В другата среща от тази група Малмьо и Зенит завършиха 1:1.