Фиорентина е на четвъртфинал за Купата на Италия, след като победи с 1:0 у дома Сампдория. Мачът не блестеше с невероятни положения, но битката бе голяма. Видяхте я по MAX Sport 3 HD.

Чехът Антонин Барак вкара в 25-ата минута единствения гол, а гостите така и не застрашиха кой знае колко сериозно вратата на "виола". Сампдория прави много слаб сезон, предпоследен е в първенството с едва девет точки, а и този турнир не предложи някаква радост за тима от Генуа.

Фиорентина пък е на другия полюс и затвърди позитивните впечатления, все по-ярко виждани в последните месеци. Тимът се изкачи в топ 10 на Серия А, а си осигури и място сред последните осем в турнира за Купата на страната. И мечтае за първи триумф в тази надпревара от 2001 г.

Това е и последният трофей, прибавен във витрината на клуба от Флоренция.

Интер и Торино са други два четвъртфиналисти, в четвъртък вечер в осминафинал се срещат Рома и Дженоа (22 часа по MAX Sport 3 HD). Именно срещу Торино ще играе Фиорентина в следващия етап, при това пак на свой терен.