Интер продължава с неубедителните резултати в Серия "А" в последно време, като стигна само до равенство 1:1 при домакинството си на Фиорентина, което можехте да наблюдавате по MAX Sport 3 HD.

На "Сан Сиро" двата гола паднаха само в рамките на пет минути през второто полувреме и те означават, че "нерадзурите" остават на третото място.

Отборът на Симоне Индзаги е с 60 точки, на три зад Наполи и Милан, като "росонерите" по-късно тази вечер гостуват на Каляри. Фиорентина е осми с 47 точки и продължава да се бори за място в Лига Европа през есента.

През първата част и двата отбора имаха шансове да открият резултата. Удар на Нико Гонзалес бе спасен от Ханданович, а на другата врата Артуро Видал не уцели добре топката от чиста позиция. Шут на Един Джеко от близка дистанция пък бе париран от вратаря Терачано. В края на първото полувреме гол на "нерадзурите" бе отменен заради засада.

В началото на втората част ефективността се промени, въпреки че Варела и Видал направиха пропуски.

В 50-ата минута Нико Гонзалес свърши страхотна работа в наказателното поле и подаде на Лукас Торейра. Играещият под наем от Арсенал Халф се нуждаеше само от едно докосване, за да открие резултата.

Радостта на Ла Виола обаче бе само за пет минути. Дензъл Дъмфрис се включи в една от атаките на домакините и се възползва с глава от центриране на Иван Перишич за четвъртия си гол през сезона.

В 64-ата минута Интер получи дузпа за нарушение срещу Лаутаро Мартинес, но след справка с ВАР се видя, че всъщност аржентинецът рита съперника и решението бе отменено.

Така след серия от осем поредни победи за Интер последваха осем мача, в които тимът постигна само два успеха и изпусна убедителната си преднина на върха, както и самото първо място.