Барселона се върна на пътя на победите в Ла Лига. В мач, който гледахте по MAX Sport 4 HD, каталунците постигнаха минимален успех с 1:0 над Осасуна в отложена среща от 20-ия кръг.

Така след звучния провал, допуснатите пет гола от Виляреал и сътресенията около треньорския пост на Шави, Барса успя да вземе ценни три точки.

Те бяха донесени с дебютния гол на 18-годишния бразилец Витор Роке, който се разписа в 63-ата минута.

Гол след страхотна атака, в която Кансело центрира с външен фалц, а Роке изпревари вратаря на Осасуна и се разписа с глава.

Задачата на каталунците бе улеснена минути по-късно, когато Унай Гарсия си изкара червен картон.

Макар до края Барса да не успя да затвори мача и да трябваше да трепери, трите точки бяха спечелени, а с тях каталунците събраха актив от общо 47.

Но остава твърде далеч от върха, където скромният им каталунски съсед Жирона има 55 пункта.