Бока Хуниорс и Коринтианс завършиха наравно 1:1 в Аржентина в предпоследния пети кръг от груповата фаза на Копа Либертадорес. Срещата можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 3 HD.

Мачът беше директен сблъсък за първото място, като преди него Бока изоставаше с една точка спрямо своя бразилски съперник и статуквото се запази.

Двата първи отбора продължават напред към елиминациите, но аржентинците са застрашени най-вече от третия Депортиво Кали, когото приемат след девет дни.

В момента в класирането Коринтианс води с осем точки, Бока е със седем, Депортиво Кали с пет, а на последното място е Оуейс Реди с четири.

Аржентинците могат да съжаляват, че снощи не стигнаха до крайния успех, защото направиха твърде много пропуски. Коринтианс поведе още в 16-ата минута с попадение на Ду Керос след пас на Раул Густаво. Домакините отвърнаха в края на полувремето с гол на Дарио Бенедето.

В 69-ата минута Виктор Кантийо от бразилците беше изгонен след меле между футболистите на двата отбора. Витор Перейра, който беше на пейката, също видя червения цвят на картона.

Най-големите пропуски за Бока направи Едуардо Салвио, който на три пъти изпусна от чисти позиции и определено е длъжник на отбора си.

В друг мач от снощи по MAX Sport 4 HD уругвайският Пенярол и парагвайският Серо Портеньо завършиха наравно 0:0. Тази група също остава отворена за последния кръг, тъй като парагвайците са първи с осем точки, втори е Колон Санта Фе (Аржентина) със седем, трети Олимпия Асунсион (Парагвай) с пет, а четвърти Пенярол с четири.