Бока Хуниорс оцеля при гостуването на Коринтианс в първия осминафинал за Копа Либертадорес - 0:0. Гледахте сблъсъка на два от грандовете на Южна Америка по MAX Sport 4 HD, а реваншът на митичната "Бомбонера" в Буенос Айрес е след седмица. Фаворит в него ще е "синьо-жълтият" тим от Аржентина, който мина през тежки моменти на "Арена Коринтианс", за да измъкне добър резултат от първата среща.

Домакините имаха достатъчно шансове да победят, а най-добрият дойде в 44-ата минута, когато деветката Рожер Гедес заложи топката на 11 метра, но изпусна дузпа за Коринтианс. Тя бе твърде леко отсъдена, но и не завърши с гол - вероятно справедливо.

Така Бока се надява да счупи прокобата с бразилски противници в турнира. Шесткратният носител загуби финал преди 10 г. от същия този Коринтианс, а след това отпада няколко пъти от тимове от тази страна, включително миналия сезон след дузпи от Атлетико (Минейро) на същия етап.

И този бразилски тим игра тази сутрин, като не загуби гостуването си в първия осминафинал, но може да съжалява, че и не победи. Двубоят също гледахте по MAX Sport 4 HD. Шампионите на страната от Атлетико Минейро завършиха 1:1 при визитата на Емелек в Еквадор, като капитанът и звезда Хълк изпусна дузпа в 88-мата минута, с която можеше да успокои съвсем бразилците преди реванша.

Преди това Адемир даде ранен аванс на гостите, но от друга дузпа, също изключително леко отсъдена, изравни Себастиен Родригес. Атлетико игра и с 10 души в последните 25 минути заради спорен червен картон на Алан.

Трети бразилски участник в елиминациите - Атлетико Паранаензе, ще отиде да защитава аванс от 2:1, взет у дома срещу парагвайския Либертад.

Останалите мачове от първите осминафинали в Копа Либертадорес са в четвъртък и петък сутринта българско време.

В програмата на MAX Sport 4 HD ще видите:

Четвъртък, 01:15 ч - Серо Портеньо (Парагвай) - Палмейрас (Бразилия)

Четвъртък, 03:30 ч - Велес (Аржентина) - Ривер Плейт (Аржентина)

По MAX Sport 2 HD предстои:

Петък, 03:30 ч - Форталеза (Бразилия) - Естудиантес (Аржентина).

В първи мач от същия етап на Копа Судамерикана, предаван по MAX Sport 3 HD, чилийският Коло Коло изненадващо победи у дома бразилския фаворит Интернасионал с 2:0. Головете вкараха Хуан Лусеро и Пабло Солари.