Аталанта обърна Болоня като гост от 0:1 до 2:1 и си отдъхна - лошата серия е в миналото. Видяхте атрактивния последен двубой от 17-ия кръг на Serie A по MAX Sport 3 HD.

В него до почивката изглеждаше, че Болоня ще вземе победа за чест и в почит към Синиша Михайлович, който си отиде в дните преди Нова година. Сърбинът за последно водеше именно "синьо-червените" от стадион "Ренато дал Ара", а това бе първият домакински мач на отбора след ужасната новина за кончината му.

Преди двубоя и двата отбора, и феновете сведоха глави и за Синиша, и за Джанлука Виали - легендарния играч на Сампдория, Юве и Италия, който си отиде преди дни също в битка с рака.

На терена Рикардо Орсолини откри с хубав диагонален шут за домакините още в 6-ата минута, а до почивката Гари Медел и Никола Сансоне можеха да удвоят.

"Богинята" от Бергамо се събуди след почивката, основно с усилията на нидерландеца Копмайнерс и резервата от Кот д`Ивоар Жереми Бога. В 47-ата минута първият вкара с левачката от над 25 метра страхотен изравнителен гол, а вторият асистира изящно на Расмус Хьолунд, който оформи обрата 11 минути по-късно.

Датчанинът се разписва във втори пореден мач след 2:2 срещу Специя преди дни.

Аталанта печели за първи път от 30 октомври и спря серия от четири мача без успех. Тимът е шести с 31 точки, на три зад четвъртия Интер.

Болоня остава 12-и с 19 т., след като загуби два пъти поред от подновяването на сезона.

В понеделник имаше и още една среща от този кръг, отново предавана директно в ефира на MAX Sport 3 HD. Верона взе първа победа от 11 кръга насам, справяйки се с Кремонезе - 2:0. По този начин "синьо-жълтите" се отлепиха от последното място и изпратиха там именно своя съперник от Кремона, който продължава да няма успех след завръщането си в елита.