Аталанта постигна победа с 2:0 на "Стадио Олимпико" над домакина Лацио в среща от 22-ия кръг на италианската Серия "А", която можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 3 HD.

"Богинята" взе реванш от "римските орли" за загубата в Бергамо през октомври със същия резултат, като по този начин се изкачи до третото място, изравнявайки се с Милан и Рома.

Вратарят на Лацио Иван Проведел изигра силен мач, но нямаше какво да направи в 23-ата минута, когато Давиде Дзапакоста вкара с фантастично изпълнение от дистанция, пращайки топката в горния ляв ъгъл за 1:0.

В 65-ата минута Расмус Хойлунд направи 2:0, след като получи подаване по земя от Адемола Лукман.

Като цяло Аталанта заслужаваше победата, защото направи и много пропуски. За Лацио поражението е първо домакинско от 30 октомври, когато тимът падна от Салернитана.

Отборът на Маурицио Сари е шести в класирането с 39 точки, на две зад днешния съперник.

И Рома не намери решение на казуса "Лече"