Аталанта и Ювентус завършиха наравно 1:1 в много динамичен мач от 25-ия кръг на италианската Серия "А"

"Богинята" от Бергамо изпусна перфектна възможност да задмине своя съперник и да го победи за трети пореден път в първенството, след като водеше с 1:0 секунди преди края след гол на Руслан Малиновски, но защитникът Данило изравни за гостите.

Така Аталанта остава на петата позиция с актив от 44 точки, докато "бианконерите" са четвърти с 46.

И двата отбора направиха не малко пропуски в хода на мача, като през първото полвуреме удар на Душан Влахович беше спасен прекрасно от Марко Спортиело, а шут на Пауло Дибала прелетя до вратата.

На другата врата Мартин де Роон направи голям пропуск от изгодна позиция, а после Луис Муриел изпусна буквално на празна врата след грешка на Войчех Шченсни.

Полският страж се поправи в началото на втората част, когато спаси удар на Де Роон, а пък Спортиело отрази нов опасен изстрел на Влахович.

Аталанта поведе в резултата в 76-ата минута със страхотно изпълнение от дистанция на Руслан Малиновски, който вкара във второ поредно домакинство срещу Ювентус.

Малко преди края на редовното време Ханс Хатебур нацели гредата с удар от воле от близка дистанция и това се оказа фатално. В 92-ата минута Пауло Дибала центрира от ъглов удар и Данило засече с глава, за да изравни резултата.