Усман Дембеле потанцува по крилото и вкара два гола за Барселона с лекотата, която помним от най-добрите му мачове.

Френското крило се разигра срещу Ювентус в контролата, завършила 2:2 в Далас, и предавана по MAX Sport 4 HD. Усман е на настроения, а и дълго не искаше да преподпише с клуба, преследван за нов контракт повече от година. Затова и каталунската преса го нарече "блуден син", а и заради факта, че често "си взима почивка" по време на мачове или в цели периоди от сезона и е непостоянен. Но тази сутрин видяхме най-добрата му версия.

Двата отговора на Юве дойдоха с голове отблизо на Мойс Кийн, за да не бъде излъчен победител. Барса имаше още куп положения, три пъти удари и греди в срещата. Като цяло и тази контрола затвърди общото впечатление за спектакли и открита, разкрепостена игра, която гледаме от европейските грандове на турнето им зад Океана.

Роберт Левандовски изигра втория си мач за Барселона като титуляр, след като стартира и срещу Реал (1:0). Но отново не вкара гол. Триото в атака бе от поляка, Пиер-Емерик Обамеянг и Дембеле.

Уникален гол и победа за Барселона в американското Ел Класико

Барса пусна на терена още двама нови като титуляри - Андреас Кристенсен в отбрана и Франк Кеси в средата на терена.

Юве имаше в стартовите 11 Бремер, привлечен от Торино, Анхел ди Мария (свободен след раздяла с ПСЖ) и 20-годишния халф Николо Ровела, взет от Дженоа.

На терена се появиха и две 19-годишни надежди на черно-белите, които загатнаха миналия сезон в академията на тима за добро бъдеще - Матиас Суле и Николо Кудриг играха през второто полувреме.

И днес по MAX Sport 4 HD ще имате възможност да видите интересна контрола: Залцбург срещу Ливърпул (21 часа).