Юргорден спечели важна победа с 1:0 срещу Хамарби в стокхолмското дерби от 12-ия кръг на шведската елитна Алсвенскан лига.

Двубоят бе излъчван пряко по MAX Sport 2.

Единственото попадение падна в 68-ата минута и бе дело на Густав Викхайм. Интересното е, че в антигерой за гостите се превърна бившият защитник на Левски Симон Сандберг, който загуби топката в центъра на терена.

С успеха Юргорден излезе на второто място в класирането със само една точка зад лидера Хекен - 24 срещу 25, но и с мач повече.

Хамарби пък продължава с неубедителното си представяне и има едва един успех в последните 7 кръга, като се намира на четвъртото място.

Гостите могат да съжаляват също, че не успяха да стигнат поне до точка, след като нацелиха на два пъти гредите в самия край на 11-минутното продължение на срещата.