Бетис и Севиля категорично не разочароваха в голямото градско дерби. Двата андалусийски отбора не се победиха, завършвайки 1:1 в мач, който се превърна в същинска корида.

Равенството гледахте на живо по MAX Sport 4 HD.

Съдията Хосе Санчес раздаде общо 12 картона на играчите, като една четвърт от тях бяха червени. Първият изгонен бе Гонсало Монтиел от гостуващия тим, който бе пратен в съблекалнята в 38-ата минута.

Само пет след това капитанът на гостите Хесус Навас вдигна на крака феновете на "Бенито Вийямарин", след като си отбеляза автогол - 1:0 за Бетис.

В добавеното време на първата част и домакините останаха с 10 души, след като Набил Фекир бе изгонен, а първата част се игра цели 56 минути.

Само няколко минути след подновяването на играта "вердибланкос" останаха с деветима, след като и Борха Иглесиас бе изгонен, а така задачата на Севиля да се върне в мача изглеждаше доста по-лека.

И футболистите на Хорхе Сампаоли направиха точно това, изравнявайки чрез Неманя Гудел в 81-ата минута - 1:1, както и завърши срещата. А бомбата от сръбския национал със сигурност ще е сред кандидатите за най-красиво попадение на сезона.

За първи път през XXI век трима футболисти са изгонени в севилското дерби.

Майорка пък победи с 2:0 Виляреал в мач, който също гледахте на живо по MAX Sport 4 HD. Ведат Муричи и Амат Н'Диайе се разписаха за балеарския тим.