Атлетик (Билбао) се приближи на само две точки от четвъртия в Ла Лига Атлетико (Мадрид), след като в последния мач от 25-ия кръг в Ла Лига удари Жирона с 3:2.

Излъчихме срещата пряко по MAX Sport 4 HD.

А за хита на сезона това се оказа второ поредно поражение и дистанцията до лидера Реал (Мадрид) вече е шест точки, като беше изпусната удобна възможност да бъде съкратена на три.

Реал с неочаквана издънка в Мадрид

Баските "лъвове" поведоха още след 90 секунди игра след грешка при изнасянето на топката от страна на Алейш Гарсия, от която Алекс Беренгер се възползва.

Последва лавина от пропуски пред вратата на Жирона, включително на празна врата на Иняко Уилямс. И в края на полувремето Виктор Циганков от близка дистанция наказа Унай Симон за 1:1, като по този начин сложи край на почти 8-часовата серия на Билбао без допуснат гол.

Разеяната игра в отбрана на гостите обаче ги потопи на два пъти за първия четвърт час след почивката, като Беренгер и Иняки Уилямс дадоха аванс от 3:1 за тима на Ернесто Валверде.

Ерик Гарсия вкара за глава за 3:2 само 15 минути преди края - а какъв край само ни очакваше! В добавеното време Унай Симон спаси шут на Савио, а веднага след това Дани Вивиан изчисти от голлинията шут на Джон Солис, за да съхрани скъпоценните три точки на сметката на Атлетик.