Манчестър Сити е четвъртфиналист в Шампионската лига след разгромно 7:0 в осминафиналния реванш срещу РБ Лайпциг. Победата донесе общ резултат от 8:1 в полза на шампиона на Англия (след 1:1 като гост) и му осигури място сред най-добрите осем тима в Европа.

Гледахте голеадата по MAX Sport 3 HD.

Пет пъти вкара Ерлинг Холанд, а Сити крачи към голямата си мечта. След 9 трофея в английския футбол за шест сезона, тимът на Пеп Гуардиола иска най-важния в европейската игра. И този, който никога не е печелил.

Интрига реално нямаше още след първото полувреме, когато Холанд заби хеттрик и при 3:0 отказа гостите от всякакви амбиции за обрат.

Норвежецът откри от доста спорно отсъдена дузпа след намеса на ВАР за игра с ръка на Бенямин Хенрикс, който бе с гръб в ситуацията, а и топката едва облиза ръката му и не промени траекторията си. Но словенецът Славко Винчич отиде до монитора и промени първоначалното си решение - дузпа.

Не бяха изминали и две минути, преди Холанд да удвои. Кевин де Бройне стреля в гредата, а оттам норвежецът довкара с глава. Последва куриозен трети гол, при който удар на Рубен Диаш срещна гредата, топката се разходи по голлинията, а в опит да я изчисти, бранител я изстреля в крака на Холанд - пети хеттрик за сезона в актива на норвежеца.

Нататък бе разходха в парка, а РБ Лайпциг рухна, допускайки още три гола след почивката. Илкай Гюндоган вкара, а после два пъти се разписа пак русокосият ураган на върха на атаката на Сити - голове номер 38 и 39 за него в сезона, при това само в 36 мача!

Остана време в края и за гол на Кевин де Бройне, довършил напълно погрома - 7:0.

Интер оцеля по чудо в Португалия след невероятни последни минути

Холанд вече е и с 33 попадения в 25 двубоя в този турнир, както и става третият играч, който вкарва пет пъти в един мач (след Луис Адриано от Шахтьор и Лео Меси от Барселона).

Сити отива на четвъртфинал, където вече са Милан, Челси, Бенфика, Байерн и Интер.