Глазгоу видя голяма битка, много голове и здрави единоборства, а интригата в плейофа за влизане в групите на Шампионската лига между Рейнджърс и ПСВ остана за реванша. Вие гледахте зрелищното 2:2 в първия мач по MAX Sport 3 HD.

Домакините изостанаха против логиката на играта, след като в 37-мата минута Ибрахима Сангаре откри. Той ритна топката през куп играчи, след като бранителите на "сините" не успяха да я изчистят след корнер. Но само след 180 секунди хърватинът Антонио Чолак изравни с прецизен удар от десетина метра. Нападателят вкарва в четвърти пореден мач на Рейнджърс.

Груба грешка на вратаря на ПСВ Валтер Бенитес доведе до втори гол, с който шотландският тим излезе напред и взриви трибуните на "Айброкс". Стражът от Аржентина изпусна топката след удар от 30 метра на Том Лоурънс и тя се изтърколи във вратата. Публиката и без това бе оглушителна цяла вечер, а в минутите след гола (в 70-ата) настана пълна лудост.

Но ПСВ не трепна - Армандо Обиспо скочи и вкара с глава след нов корнер (шотландци пускат два гола от ъглови удари!) и 12 минути преди края възстанови паритета.

По MAX Sport 4 HD видяхме как Бодьо Глимт отново бе непоколебим у дома в евротурнирите - 1:0 срещу Динамо (Загреб), който познаваме отлично. Хърватите елиминираха Лудогорец в третия кръг. Амал Пелегрино вкара в 37-мата минута с глава и даде аванс на норвежците отвъд Северния полярен кръг преди реванша.

Никой не може да спечели на този стадион като гост в европейски мач вече повече от 13 месеца.

По MAX Sport 2 HD видяхте как Копенхаген изпусна идеална възможност да вземе аванс от два гола срещу турския шампион Трабзонспор.

Домакините водеха с 2:0 до 79-ата минута (голове на Клаесон и Лерагер), но гръцкият халф Антониос Бакасетас намали и с крайното 1:2 турците гледат с оптимизъм към мача у дома идната сряда.

Всички реванши са тогава - на 24 август.