Бетис изхаби немалък запас от нерви и потрепери в последните минути, но се справи с гостуващия Алмерия в мач от Ла Лига - 3:2.

Видяхте зрелището по MAX Sport 4 HD, а победата бе особено ценна за домакините, които се наместиха с нея в зоната на европейските квоти.

Пабло Форналс откри в 8-ата минута, Иско удвои в 28-ата и изглеждаше, че успехът ще дойде безаварийно. Но Лео Баптистао намали в 45-ата минута за Алмерия.

Айосе Перес направи 3:1, но почти веднага, още в 66-ата минута, Ромеро пак върна попадение за гостите.

А те са изпаднали отдавна, твърдо последни с едва 17 точки. Но не се предадоха.

Бетис обаче удържа победата и е шести с 55 точки, една повече от Реал Сосиедад, който в понеделник вечер гостува на Барселона и има шанс да се върне пред тима от Севиля.

Този мач гледайте от 22:00 часа по MAX Sport 4 HD.

По-рано в неделя страхотен късен гол на Родриго де Пол даде победата на Атлетико Мадрид над Селта с 1:0, а с това практически гарантира на отбора на Диего Симеоне място в топ 4.

Столичани имат 8 точки аванс пред петия Атлетик Билбао при три оставащи кръга.