Новият носител на "Златната топка" Карим Бензема бе привестван от феновете на "Сантяго Бернабеу" преди мача със Севиля, след който шампионите в Ла Лига останаха непобедени - 3:1 и отново шест точки аванс на върха в класирането преди неделния ден.

Видяхте как "белия балет" изкова успеха в прякото предаване на MAX Sport 4 HD.

А атмосферата беше празнична още преди първия съдийския сигнал - Бензема, който получи почивка от Карло Анчелоти, излезе на терена, за да позира със "Златната топка" в компанията на Лука Модрич, Зинедин Зидан, Тибо Куртоа и Икер Касияс.

Ето защо Карим е Златен: Шампионската колекция голове на футболист №1 в Европа (Видео)

Шоуто продължи с шеметно начало на домакините, които поведоха още в петата минута с лесен гол на Модрич, дошъл след грешка при изнасянето на топката от севилци. Гостите обаче се вдигнаха на щурм в началото на втората част и изравниха в 54-та минута. Алаба действа невнимателно, Монтиел отне топката и изведе Ерик Ламела, който не сбърка за 1:1.

Ламела дори имаше шанс да вкара за 1:2, но пропусна, а в рамките на две минути Реал уби интригата. Родриго подхвана контраатака за състава на Карло Анчелоти и след като топката мина през Валверде, Асенсио и Винисиус, Лукас Васкес бе точен на празна врата. А черешката върху тортата постави Феде Валверде със снаряд по диагонал, изстрелян извън наказателното поле.

Така Реал води колоната в Ла Лига с 10 победи и 1 равенство, изкопчено изненадващо насред Мадрид от Осасуна. А Севиля остава във втората половина на подреждането, след като допусна първо поражение след завръщането на Хорхе Сампаоли начело на тима.