Шампионът Аякс продължи позитивния си старт на сезона в нидерландската Ередивизи.

След успеха с 3:2 над Фортуна Ситард като гост в първия кръг, "синовете на Бога" разгромиха Грьонинген на "Амстердам Арена" с 6:1 във втория кръг. Срещата можехте да гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

Невероятен домакински дебют за тима направи новото попълнение Стивън Бергвайн, като бившият играч на ПСВ реализира хеттрик. По едно попадение добавиха Антъни, Кенет Тейлър и Стивън Бергхуйс от дузпа. За гостите почетно попадение вкара Сирил Нгонге.

С този си триумф Аякс повтори победата си над Грьонинген от 1981-а, когато го разгроми със същия резултат. Рекордът е от 1974-а, когато "зелените" допускат девет безответни попадения на този стадион.

Резултатът за отбора на Алфред Шрьодер откри именно Бергвайн още в четвъртата минута, след като си спря топката на гърди и разстреля вратата от близо. Асистенцията бе на Девин Ренш.

В десетата минута Сирил Нгонге изравни за гостите, реализирайки за 1:1 след пас на Странд Ларсен.

В 28-ата минута трансферната цел на Манчестър Юнайтед Антъни реализира страхотно попадение за 2:1 след удар от границата на наказателното поле.

В края на първото полувреме Бергвайн вкара втория си гол. Този път реализира с глава след центриране от левия фланг на Антъни, който се записа и сред асистентите.

Доскорошният играч на Тотнъм оформи своя хеттрик в 57-ата минута след още един страховит удар, който не остави шанс на вратаря.

Петият гол за Аякс реализира Тейлър в 66-ата минута. Той получи от Брайън Броби и прати топката под плонжа на Михаел Верипс.

Крайното 6:1 оформи влезлият като резерва Бергхуйс от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Исак Маата.