Интер победи Аталанта с 3:2 в едно от дербитата на 15-ия кръг на италианската Серия "А", което се игра на Gewiss Stadium в Бергамо.

Домакините загубиха трети пореден мач на свой терен за първи път от 1997 година, след като Лацио и Наполи също си тръгнаха с всички точки през последните седмици. Така отборът на Джанпиеро Гасперини остава на шестата позиция с 27 пункта.

Преди уикенда Интер на Симоне Индзаги бе със същия актив, но постигна шеста победа в последните седем кръга и вече е четвърти с 30 точки. За "нерадзурите" единствената лоша новина е, че идва паузата за световното първенство точно когато набраха скорост.

Мачът в Бергамо се разви много любопитно. Домакините откриха резултата в 25-ата минута след точно изпълнена дузпа на Адемола Лукман. Тя бе отсъдена за нарушение на Стефан де Врай.

Радостта на бергамаските продължи само 12 минути, тъй като в 37-ата Интер изравни след центриране, което беше засечено от Лаутаро Мартинес. Топката стигна до Един Джеко и той от много трудна позиция с гръб успя да отклони топката и да я направи трудна за вратаря. Така реализира за осми път в кариерата си срещу Аталанта.

През втората част гостите продължиха да атакуват и стигнаха до втори гол в 56-ата минута. Федерико Димарко направи перфектна асистенция за Джеко и босненецът бе точен за втори път - 2:1.

Победата за "нерадзурите" изглеждаше, че бе подпечатана в 62-ата минута. Тогава след центриране току-що завърналият се след допинг наказание Хосе Луис Паломино отклони в собствената си врата и направи резултата 1:3.

Аталанта не се предаде и тръгна в предни позиции след това. Успя да стигне до второ попадение, когато бившият играч на Лудогорец Паломино се реабилитира за по-ранната си грешка и вкара с глава в правилната врата. Подаването дойде от Тен Копмайнерс.