Реал (Мадрид) увеличи аванса си на върха в испанската Ла Лига.

Кралете победиха с 2:1 Атлетик (Билбао), а в основата на успеха за пореден път бе Карим Бензема.

Френският национал вкара и двата гола, като се нуждаеше от само 6 минути и 30 секунди да го стори.

Той откри в четвъртата минута с невероятен удар в далечния ъгъл, а малко по-късно от близка дистанция покачи на 2:0 в полза на гостите. По този начин "деветката" на "белия балет" премина границата от 400 попадения в професионалната си кариера - и има 401 (299 за Реал, 66 за Лион и 36 за националния тим). Още един французин има официално записани над 400 гола и това е Тиери Анри с 411.

Още със следващата атака обаче Атлетик успя да се върне в мача чрез Ойхан Сансет, но до края баските така и не успяха да изравнят.

По този начин Реал увеличи аванса си на върха и вече има с 8 точки повече от Севиля, който е с мач по-малко.

Реал е категоричният фаворит за титлата в Ла Лига, която изглежда Атлетико (Мадрид) няма да има никакъв шанс да защити.

Шампионите записаха четвърта поредна загуба, като паднаха с 1:2 от Гранада и ще посрещнат Коледа от петото място.

Атлетико е в толкова лоша серия за първи път, откакто Диего Симеоне застана начело на отбора, а изоставането на 14 точки от лидера подсилва спекулациите, че аржентинецът може и да не дочака десетата си годишнина начело на "дюшекчиите".