Реал продължава победния си път към титлата в Ла Лига след категоричен успех с 3:1 при гостуването си на Осасуна в междинния 33-и кръг, който можете да наблюдавате по MAX Sport 4 HD.

Хората на Карло Анчелоти имаха много странен мач, в който водеха с 2:1 на полувремето, но във второто всячески не успяваха да си затворят мача. Причина за това бяха и две изпуснати дузпи на Карим Бензема в рамките на седем минути. Френският нападател просто нямаше ден, но Давид Алаба, Марко Асенсио и Лукас Васкес го заместиха със свои попадения. За домакините точен в пореден кръг бе Анте Будимир.

Така Реал вече има 78 точки и води със 17 на втория, който след тази вечер е Атлетико Мадрид, но може би за кратко. Барселона и Севиля утре ще имат шанс да задминат "дюшекчиите".

"Белия балет" поведе още в 12-ата минута. Дани Себайос прати топката на далечната греда, където Бензема отклони с едно докосване и Давид Алаба завърши с втория си опит, след като при първия имаше спасяване на вратаря.

Осасуна обаче изненада съперника и изравни с единствения си точен удар през първото полувреме и то още в ответната атака. Будимир вкара след остро центриране от десния фланг, при което той само трябваше да подложи крак пред голлинията - 1:1.

В самия край на първото полувреме Реал отново излезе напред. Едуардо Камавинга пусна фантастичен мек пак към Себайос и неговият удар от бе спасен, но Асенсио направи лесна добавка.

В началото на втората част Тибо Куртоа направи важно спасяване след удар с глава. В 51-ата минута Реал получи първата си дузпа след игра с ръка на Чими Авила. Бензема застана зад бялата точка, но Серхио Ерера направи фантастично спасяване.

Ситуацията се повтори седем минути по-късно. Този път Родриго беше фаулиран от Начо, но отново ударът на Бензема бе спасен от Ерера. Стражът дори посочи на съперника къде ще скочи, но и двамата избраха другата посока. Така Карим остава само с четири гола от дузпа при 11 изпълнени този сезон.

В 94-ата минута Реал хвана съперника си на контраатака и Винисиус направи голям пропуск, но още в следващата акция бразилецът се поправи, като даде асистенция за Васкес.

Поражението оставя Осасуна на деветото място с 44 точки. Победата е четвърта поредна за Реал във всички турнири.