Реал Мадрид изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона и победи Валенсия с 4:1 на "Сантяго Бернабеу" в 20-ия кръг от Ла Лига.

Отборът на Карло Анчелоти показа изключителна класа в атака, най-вече благодарение на Карим Бензема и Винисиус, които отбелязаха по две попадения. За "прилепите" точен беше Гонсало Гуедеш.

С успеха си Реал събра актив от 49 точки и дръпна с осем на втора Севиля, който обаче е с два изиграни мача по-малко. Валенсия допуска втора поредна загуба след тази от Еспаньол и е на осмата позиция с 28 точки. Реал е вече в серия от 27 поредни мача без загуба на своя стадион. В тази серия влизат 22 победи и 5 хикса. А освен това на "Бернабеу" Реал не бе допускал гол в 424 минути преди този на Гуедеш. Това е рекорд за Карло Анчелоти.

Головото шоу в Мадрид започна едва в 43-ата минута, когато Каземиро беше фаулиран в наказателното поле и Карим Бензема безпощадно реализира отсъдената дузпа. С този гол Бензема вече има 300 с екипа на "кралете", като постигна този актив в 584 мача. Единствено Кристиано Роналдо, Раул и Алфредо Ди Стефано имат повече голове за клуба.

Не много време обаче беше нужно на Реал да си подсигури победата през втората част. В 52-ата минута Винисиус вкара след двойно подаване с Бензема и лековато преминаване през неорентираните централни защитници на "прилепите".

В 63-ата минута резултатът вече беше 3:0. Марко Асенсио стреля и Яспер Силесен спаси, но топката стана много удобна за Винисиус, който вкара на празна врата.

В 76-ата минута Валенсия върна едно попадение след дузпа. Гонсало Гуедеш я изпълни и Тибо Куртоа спаси, но с добавка крилото на гостите бе точен за 1:3.

Последното попадение в мача дойде в 88-ата минута след страхотна комбинация от Реал. Кроос, Себайос и Менди комбинираха преди левия бек да центрира по земя към Бензема. Французинът се обърна и стреля в левия ъгъл на Силесен за крайното 4:1.