Барселона и Бенфика не се победиха и завършиха 0:0 на “Камп Ноу” в мач, който бе дебют за Шави в Шампионската лига като треньор и в който домакините се надяваха да си осигурят място в следващата фаза на турнира. Това обаче не се случи и сега те ще имат тежка задача при гостуването си на Байерн (Мюнхен) в последния кръг. Гостите от Лисабон пък трябва да съжаляват, след като в последните моменти пропуснаха да нокаутират именития си съперник.

Нулевото равенство бе предавано пряко по MAX Sport 4 HD.

И двата отбора отбелязха по един гол, който не бе зачетен, като първи това сториха гостите в 34-ата минута, когато Николас Отаменди прати топката в мрежата на Тер Щеген, но съдиите не зачетоха попадението, защото топката бе прелетяла отвъд крайната линия при изпълнението на корнер, след което се стигна до ситуацията.

Роналд Араухо пък се разписа за каталунците седем минути преди края, но и този гол не бе призната, този път поради засада.

Най-добрите шансове за Барса създаде австрийският тийнеджър Юсуф Демир, който първо затрудни вратаря Влаходимос с удар, който със сетни усилия бе избит, а след това нацели гредата след индивидуален пробив. Демир (18 години и 174 дни) е вторият най-млад чужденец в историята на Барселона, който започва като титуляр за каталунците в Шампионската лига. Първи е легендата Лео Меси.

В последните секунди на мача Харис Сеферович пропиля златен шанс за Бенфика и след като бе изведен сам срещу вратаря, стреля в тялото му, а после не успя да прати топката в празната врата.

Така след пет кръга Барса е на второ място в група Е със 7 точки, а Бенфика е трети с 5. В последния си мач португалците играят у дома с последния - Динамо (Киев).