Бенфика се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига. Португалците са първият отбор, който стига до следващата фаза, а това стана реалност след категоричен успех с 5:1 срещу белгийците от Брюж. "Орлите" бяха спечелили гостуването си с 2:0, а днес зарадваха хилядите по трибуните на "Луж" в Лисабон с фантастичен футбол и изразителна победа, която гледахте на живо по MAX Sport 4 HD.

Незачетен заради засада гол на Жоао Марио още във втората минута даде заявка за това, което ни очакваше в следващите 90 минути, а именно много попадения. Рафа Силва превърна в откриващ гол пас на Гонсало Рамош седем минути преди почивката, а в продължението на първата част и самият Рамош се разписа за 2:0.

Той удвои сметката си в 57-ата минута, когато бе точен с воле, а по-малко от петнадесет минути след това, в 71-ата, Бенфика вече водеше с 4:0.

Това стана факт след гол на Жоао Марио, който този път бе зачетен, след като той се разписа от дузпа за 4:0. Давид Нереш, появил се в игра малко по-рано през втората част, също се поздрави с попадение - 5:0 в 77-ата минута.

Почетното попадение за гостите бе дело на Бьорн Мейер две минути преди края на редовното време.