Байерн Мюнхен победи Барселона за пети пореден път, като надделя с 2:0 във втория кръг от Група "C" в тазгодишната Шампионска лига. MAX Sport 3 HD ви потопи в атмосферата в Мюнхен.

Дългоочакваното дерби предложи страхотен футбол и много високо темпо, а мачът бе решен в началото на втората част, когато германският шампион вкара два гола за четири минути и успя да задържи аванса си.

Така Байерн продължава да е много успешен срещу каталунския гранд, след като през миналата година в груповата фаза на два пъти го победи с по 3:0.

С този успех баварците вече имат шест точки в групата и заслужено са на първото място. Второто делят Барса и Интер с по три точки, а последен е Виктория Пилзен с нула.

Днес през първото полувреме Барса игра силно и Левандовски направи два значими пропуска - един, при който стреля над напречната греда и втори, при който негов изстрел с глава бе спасен от Мануел Нойер. В другия край на игрището Байерн отправи няколко опасни удара от границата на наказателното поле, като най-опасният бе на Марсел Забицер.

Барса започна силно и втората част, но продължи с пропуските. Рафиня стреля покрай вратата при една от най-хубавите атака.

Байерн дочака момента си, като той дойде в 50-ата минута. След центриране от корнер на Йошуа Кимих, Люка Ернандес бе оставен непокрит пред вратарското поле и засече с глава за 1:0.

Попадението шокира гостите и те допуснаха второ само четири минути по-късно. Джамал Мусиала изведе Лерой Сане и той излезе сам срещу Тер Стеген, пращайки топката покрай него за 2:0.

Малко след това Барса направи най-големия си пропуск в мача, когато Левандовски даде пас на Педри и той от близка дистанция не успя да уцели вратата, пращайки топката в гредата.

Така баварците продължиха изумителна си серия в групите на турнира, като вече в 30 поредни срещи не познават вкуса на поражението.