Байерн не срещна затруднения и победи Барселона с 3:0 на старта на груповата фаза на Шампионската лига.

Баварците припомниха кошмарното 8:2, с което разгромиха същия съперник преди малко повече от година в четвъртфиналите от изданието на турнира за сезон 2019/2020 г., но този път поне не стигнаха до такава голеада. Въпреки че с оглед на превъзходството им, нямаше да е учудващо и да се случи.

Байерн откри чрез Томас Мюлер в 34-ата минута, но преди това трябваше да води поне с едно попадение заради пропуснатите шансове. Нападателят Мюлер пък вкарва за седми път в шест мача срещу Барселона, който се превръща в негова любима жертва.

Роберт Левандовски довърши домакините с два гола след почивката, а Серж Гнабри и Леон Горецка удариха греди.

Барса бе напълно безпомощен и се събуди чак след влизането в игра на новия си суперталант, от когото се очаква да замени легендарния Шави Ернандес като плеймейкър. Гави - само на 17 години, бе изстрелян от Роналд Куман директно от дубъла в първия тим, като записа и първи минути в Шампионската лига.

Байерн продължава невероятна серия и вече в 22 поредни двубоя като гост в Шампионската лига няма загуба.

Поредицата започна преди 4 години.

В другия мач от група Е за вечерта Динамо (Киев) и Бенфика завършиха 0:0 в украинската столица.

Гледайте мачовете в Шампионската лига в каналите на MAX Sport.