Байерн си е Байерн, особено в Шампионската лига и най-вече, когато играе у дома. Виктория (Пилзен) го усети, като отнесе 0:5 на "Алианц Арена" в Мюнхен в мач от третия кръг на груповата фаза на турнира, който видяхте по MAX Sport 3 HD.

Баварският танк тръгна много мощно и застрашително, като водеше с 3:0 в 21-вата минута. Головете на Лирой Сане, Серж Гнабри и Садио Мане изглежда обаче успокоиха донякъде фаворита и той не напираше чак толкова стръвно.

Все пак попаденията си влизаха във вратата на чехите - пак Сане вкара в 50-ата минута, а девет по-късно се разписа и Ерик-Максим Чупо Мотинг.

Байерн спази традицията да вкарва поне веднъж у дома в Шампионската лига, което се случи за 39-и пореден път (началото на серията е през 2009-а). А за десетте си последни домакинства в турнира баварците нанизаха 34 попадения. Средно по 3.4 на мач...

Все пак рекорд не падна - той продължава да е 8:0, поставен от Ливърпул срещу Бешикташ (2008 г.) и Реал срещу Малмьо със същия резултат през 2015-а.

В групата Байерн води с 9 точки и 9:0 голова разлика, а Интер и Барселона имат по 3 точки преди сблъсъка им на "Сан Сиро" тази вечер.