Рома победи Реал Сосиедад с 2:0 в първи осминафинален мач от турнриа Лига Европа, който проследихте на живо по MAX Sport 3 HD.

"Вълците" на Жозе Моуриньо взеха комфортен аванс преди реванша в Сан Себастиан, а преднината на тима след тази вечер можеше да е и по-сериозна.

Рома, който е действащият шампион от турнира Лига на конференциите, не крие своите амбиции за втори пореден европейски триумф, особено с човек като Моуриньо начело, който има пет континентални отличия на своята сметка.

Именно със самочувствието на сериозен фаворит, Рома започна много силно мача срещу четвъртия в класирането на Ла Лига и още в 13-ата минута успя да поведе.

Тогава Стефан Ел Шаарауи, който играеше на позицията ляв халф-бек, пробяга почти целия терен, за да бъда на точното място при центрирането на Тами Ейбрахам.

Пауло Дибала бе в основата на попадението, след като щнаправи прекрасен пробив и намери Ейбрахам, който после намери връхлитащия Ел Шаарауи за 1:0.

Пауло Дибала след това изпусна няколко страхотни шанса, с които можеше да удвои.

Рома имаше превързходство през целия мач, но постепенно опасните ситуации намаляваха, а мачът си отиваше към любимото на Моуриньо 1:0.

Тогава обаче "вълците" изпълниха корнер, а Дибала се отчете с асистенция, качвайки топката на главата на Кумбула, който вкара за крайното 2:0.