Спарта Ротердам е на два мача от завръщане в Европа, където не е играл от сезон 1985-86 г. Най-старият клуб в Нидерландия участва и в Интертото през 90-те години, но тази надпревара не се водеше официално част от турнирите на УЕФА, докато съществуваше.

Спарта елиминира Утрехт в реванша от плейофните полуфинали след 0:1 в 120-те минути и 5:4 след дузпи. Видяхте драмата по MAX Sport 2 HD. След 2:1 като гост в първия двубой, тимът от Ротердам допусна попадение 10 минути преди края от Ник Вергерев, след което се стигна до дузпите.

Там един друг Ник - Оли, вратарят на домакините, стана герой с два спасени удара.

Така на финала Спарта ще срещне пак в два мача Твенте, а наградата е място в турнира Лига на Конференциите.

Твенте стигна до тези срещи сравнително лесно - 2:1 и 4:0 над Хееренвеен, като в неделния реванш головете вкараха Мишел Влап, Робин Пропър, Джош Бенет и добре познатият у нас Върджил Мисиджан. И този двубой видяхте по MAX Sport 2 HD.

Твенте почти не пропуска участие в Европа, докато за Спарта тръпката е огромна. Все пак последният гастрол е толкова отдавна, през есента на 1985-а, че в тогавашния състав играе Луис ван Гаал!

Финалните мачове са на 8 юни (четвъртък) от 21 часа в Ротердам и на 11 юни (неделя) от 15:30 ч на стадиона на Твенте. И двата двубоя ще видите в преки предавания.

Първият ще върви по MAX Sport 2 HD, а реваншът - по MAX Sport 1 HD.