С два гола през второто полувреме Барселона взе победа от графата "шампионски" - 2:1 на едно от най-трудните места за гостувания в Испания, стадиона на Бетис в Севиля.

Видяхте как каталунците спечелиха на "Бенито Виямарин" в предаване по MAX Sport 4 HD.

Попаденията дойдоха след почивката - вкараха Рафиня и Роберт Левандовски, но още преди нея Барселона трябваше да намери мрежата поне веднъж. Педри изпусна два златни шанса, Гави стреля с глава встрани от удобна позиция. А и домакините имаха две добри възможности.

Бетис в никакъв случай не се представи лошо, но с течение на времето и особено през второто полувреме, бе надигран.

С трите точки Барселона увеличи аванса си на върха в Испания на осем пред втория Реал.

В четвъртък Мадрид приема Валенсия в друг двубой от 19-ия кръг, като ще има шанс да намали изоставането си. И този мач ще видите по MAX Sport 4 HD.

Левандовски вкара при завръщането си в игра в шампионатен мач, дошло след три двубоя наказание. То бе наложено заради червен картон срещу Осасуна през ноември, току преди паузата за националните отбори.

След точно половината от сезона - 19 мача, Барселона има 50 точки. Реал е с 42, Реал Сосиедад има 39, а Атлетико - 34.