Гранада и Барселона завършиха 1:1 в много интересна среща от 20-ия кръг на испанската Ла Лига .

Каталунците могат да са много разочаровани от крайния резултат, тъй като изпуснаха победата в последната минута на редовното време. Това стана факт до голяма степен заради червен картон на младия Гави малко преди края.

Шави и играчите му изпуснаха възможността поне временно да се изкачат до втората позиция в таблицата. Към момента те остават шести с 32 точки, а Гранда се качи до 12-ото място с 24.

Мачът беше малко по-специален за ветерана Дани Алвеш, който на 38 години и 247 дни стана най-възрастният играч за Барса с мач в Ла Лига, задминавайки Хосе Пинто. Вратарят Марк-Андре Тер Щеген пък направи своя мач №200 с екипа на каталунците.

А той започна не лошо за тях. През първата част гол на Люк Де Йонг с глава след центриране на Гави бе отменен заради засада на младока секунди по-рано. Ставаше дума само за милиметри, но ВАР реши, че попадението трябва да бъде заличено.

Секунди по-късно опасният Де Йонг имаше още един хубав удар, този път в стил скорпион, но топката мина над вратата.

В 57-ата минута нидерландският нападател най-после реализира. Той се разписа с глава след центриране на Дани Алвеш от десния фланг.

В 80-ата минута Гави получи втори жълт картон за груб шпагат срещу съперник и така Барса трябваше да трепери до края.

Гранада натисна и стигна до попадение в 89-ата минута. Тогава след центриране от корнер топката стигна до Антонио Пуертас, който с безпощаден удар препарира Тер Щеген. В продължението вратарят на гостите подари топката на Анхел Монторо, който се опита да го прехвърли, но последва спасяване на германеца.