Барселона победи Реал Сосиедад с 2:0 в последния мач от 35-ия кръг в Испания, а с това се върна на второто място в класирането.

Видяхте срещата по MAX Sport 4 HD.

Ламин Ямал откри в 40-ата минута след чудесна асистенция на Илкай Гюндоган при контраатака, която хвана гостите неподготвени.

В добавеното време бе отсъдена дузпа за Барса след намеса на системата ВАР, а от бялата точка не сбърка Рафиня.

Парад по улиците на Мадрид отбеляза титла №36 за Реал

Така каталунците събират 76 т. и са втори, с една пред Жирона. Четвъртият Атлетико е със 70. Остават три кръга до края на сезона, в които не толкова Барса, а Реал Сосиедад има реални амбиции да печели мачове и точки.

Баските са седми с 54, на една зад шестия Бетис, който заема последната към момента европейска квота.

Във вторник започва междинният 36-и кръг.

Гледайте по MAX Sport 4 HD мачовете Осасуна - Майорка (20:30 ч) и Реал Мадрид - Алавес (22:30 ч). А по MAX Sport 2 HD може да видите пряко Жирона - Виляреал (23:00 ч).